TULEVAT NÄYTÖKSET KEVÄT 2017:

ESPOO
Pulpettikinon lyhytelokuvanäytös 1 Sellosali 17.1.
Pulpettikinon lyhytelokuvanäytös 1 Karatalo, 27.1.
Pulpettikinon lyhytelokuvanäytös 1 Pikku-Aurora 1.-2.2.
Pulpettikinon lyhytelokuvanäytös 2 Kannusali 15.2.
Pulpettikinon lyhytelokuvanäytös 2 Sellosali 16.2.
Miss Impossible – Hankalan maineessa Kannusali 16.2.
Pulpettikinon lyhytelokuvanäytös 1 Louhisali 28.3.
Pulpettikinon lyhytelokuvanäytös 1 Finnkino Omena 12.4.
Pulpettikinon lyhytelokuvanäytös 1 Kannusali 20.4.

MENNEET NÄYTÖKSET 2016:

ESPOO, Espoo Ciné
Seikkailu Jäämerelle 23.8. klo 13
Seikkailu Jäämerelle 24.8. klo 9.30

HELSINKI, Helsingin juhlaviikot
Seikkailu Jäämerelle 28.8.
Seikkailu Jäämerelle 29.8.

HELSINKI, Kulttuurikeskus Malmitalo
Home Care 20.9. klo 18:00
Mother 22.9. klo 18:00

HELSINKI, Kulttuurikeskus Vuotalo
The Here After 26.9. klo 18:00
Pulpettikinon lyhytelokuvanäytös 2 24.10. klo 10:00

HELSINKI, Kulttuurikeskus Stoa
Pulpettikinon lyhytelokuvanäytös 2 27.10. klo 9:15 & 10:15

ELOKUVATEATTERI ORION/KAVI
Miss Impossible 29.9 klo 13:00 (koululaisnäytös)

TAMPERE, Arthouse Cinema Niagara
The Here After 29.9. klo 16:30

ESPOO, Kino Tapiola
The Here After 3.10.

HELSINKI, Puolan elokuvaviikot, Kino K-13
United States of Love 3.10. klo 19:30
These Daughters of Mine 4.10. klo 18:00
The Last Family, 6.10. klo 18:00

HELSINKI, Kulttuurikeskus Vuotalo
These Daughters of Mine 3.10. klo 18:00

HÄMEENLINNA
The Here After 3.10. Bio Rex Verkatehdas klo 18:00

KEMI, Uuden eurooppalaisen elokuvan viikonloppu
Kolme muistoa nuoruudestani 28.10. klo 17:00 Kemin Kinopirtti

TURKU, Logomo
The Here After 4.10. klo 17:30
These Daughters of Mine 18.10. klo 19:00
The Last Family 25.10. klo 19:00
Seikkailu Jäämerelle 10.11. klo 19:00
Mia Madre 22.11. klo 18:00
Les Cowboys 26.11. 19:00
Home Care 29.11. klo 18:00
Death in Sarajevo 10.12. klo 17:00
Mother 13.12. klo 19:30

JYVÄSKYLÄ, Kampus Kino

Junction 48 4.10 klo 18:00
Sparrows 4.10 klo 20:00
Les Cowboys 14.11. 18:00
About Love, 5.12. klo 18:00

OULU, Elokuvateatteri Studio
The Here After 4.10. klo 17:00
The Last Family 29.10. klo 16:45
United States of Love 31.10. klo 18:00
These Daughters of Mine 1.11. klo 15:00

VANTAA, Bio Grandi
Home Care 1.10. klo 11:00
Sparrows 5.10. klo 16:00

INARI, Saamelaiskulttuurikeskus Sajos
The Here After 6.10. klo 18:00
Les Cowboys 7.12. klo 18:00
Sparrows 9.11. 18:00
Kolme muistoa nuoruudestani 21.12. klo 18:00

LAHTI, Kino Iiris
These Daughters of Mine 7.10. klo 16:00
The Last Family 9.10. klo 16:00

KUOPIO, Kino Kuvakukko
Seikkailu Jäämerelle 5.10. (koululaisnäytös)

HÄMEENLINNA
Miss Impossible – hankalan maineessa (yksityisnäytös)
Pulpettikinon lyhytelokuvanäytös 1 28.11. klo 09:00
Pulpettikinon lyhytelokuvanäytös 2 12.12. (yksityisnäytös)

JOENSUU
These Daughters of Mine 13.10 klo 17:00 Kulttuurikahvila Laituri

TAMPERE, Arthouse Cinema Niagara
The Last Family 14.10 klo 16:30
These Daughters of Mine 15.10 klo 14:00

NURMIJÄRVI, Kino Juha
Kolme muistoa nuoruudestani 15.10. klo 13:00

TAMPERE, Arthouse Cinema Niagara
United States of Love 19.10 klo 16:30

ROVANIEMI, Bio Rex
The Last Family 19.10. klo 18:00
These Daughters of Mine 21.10. klo 18:00

VAASA, Kino Ritz
The Here After 20.10. klo 18:00

VANTAA
Pulpettikinon lyhytelokuvanäytös 1
11.10. Vernissa klo 9:15 & 10:15
17.10. Lumosali klo 9:15 & 10:15
18.10. Lumosali klo 9:15
25.10. Toteemi klo 9 & 10
28.10. Toteemi klo 9:15

SEINÄJOKI, Aalto-kirjaston auditorio
These Daughters of Mine 28.10 klo 18:00

RAAHE, Raahesali
Pulpettikinon lyhytelokuvanäytös 1 2.11. klo 9:30
Pulpettikinon lyhytelokuvanäytös 2 16.11. klo 9:30

HANKO, Hangon elokuvajuhlat 4.-10.11.
Miss Impossible – hankalan maineessa 4. ja 6.11. klo 12:30
Seikkailu Jäämerellä 5.11. klo 11:00
Sparrows 5.11. klo 13:00
United States of Love 5.11. klo 15:30
Mia Madre 6.11. klo 17:45
These Daughters of Mine 8.11. klo 17:30

JOENSUU, Rokumentti

Projekti Rockin’ High 9.11. klo 19:00 Kuopio, Intro
Junction 48 18.11. klo 16:45
Projekti Rockin’ High 19.11. klo 17:00 Joensuu, Taitokortteli

IVALO, Kino Aslak
Pulpettikinon lyhytelokuvanäytös 1 11.-12.11.

SEINÄJOKI, Nuorisokeskus
Miss Impossible – hankalan maineessa 11.11. klo 18:00

SAARIJÄRVI, Saarijärven elokuvaviikot 13.11. – 20.11.
Home Care 13.11. klo 22:15
Kesävartija 14.11. klo 16:30
Mia Madre 14.11. klo 20:15
Cheer Up 15.11. klo 16:30
Kolme muistoa nuoruudestani 16.11. klo 16:00
Miss Impossible – hankalan maineessa 17.11. klo 16:15
Pulpettikinon lyhytelokuvanäytös 1 19.11. klo 11:00
Sparrows 19.11. klo 22:30
Pulpettikinon lyhytelokuvanäytös 2 20.11. klo 11:00

ESPOO, Kannusali
Mia Madre 1.12. klo 18:30

OULAINEN, Kinokulma
Miss Impossible – hankalan maineessa 4.12. klo 13:00 / 5.12. klo 18:00
Kolme muistoa nuoruudestani 4.12. klo 15:00 / 5.12. klo 20:00

PORI, Kinokellari
Kolme muistoa nuoruudestani, 30.11. klo 16:00 Finnkino Promenadikeskus

LOVIISA, Kino Marilyn
The Here After 7.12. klo 17:30

OUTOKUMPU, Kino Marita
Kesävartija 12.12. klo 17:00
United States of Love 12.12. klo 18:30

KUOPIO, Hyvät Kuvat – Elokuvakerho
United States of Love 16.12. klo 20:00

Helsinki International Film Festival ry pidättää oikeuden aikataulu – ja ohjelmistomuutoksiin.